Veliler Lise Seçerken Hangi Kriterleri Ararlar

Veliler Lise Seçerken Hangi Kriterleri Ararlar

Her veli öğrencisinin lisesini seçerken aradığı bir çok kriter vardır. Bunları sıralayacak olursak;

1– Ulaşımı kolay olsun.

2- Güvenlikli olsun.

3- Kaliteli eğitim olsun.

4- Fiyatları uygun olsun.

5- Ödeme seçenekleri uygun olsun.

6- Sosyal etkinlikleri olsun.

7- Sınıflar kalabalık olmasın.

8- Okulun fiziki şartları, hijyenik şartları (temizlik, sağlık) elverişli olsun.

Bu saydıklarımız belli başlı olanlar. Bir çok şey daha sıralayabiliriz.

Bu seçenekleri açıklayacak olursak.

Ulaşım: Okulumuz ulaşım şartları oldukça etkin ve kolaydır. Her şeyden önce bulvar yol üstündedir.

                Metroya 1 km uzaklıkta, kapının önünden geçen otobüsler ve minübüsler hizmet    vermektedir. Merkezi konumda olan okulumuz çevresinde bulunan tüm mahallelere yürüme uzaklığındadır. Dolayısı ile öğrenci okula ulaşmak için dakikalarını trafikte geçirmek zorunda kalmayacaktır.

Güvenlik:  Okulumuz da her türlü güvenlik alarm ve kamera sistemi mevcuttur. Bir butonla tüm güvenlik birimlerine anında ulaşılan sistem kuruludur.

Kaliteli Eğitim: 2011-12 Eğitim ve Öğretim yılında kurulan Özel Umut Anadolu ve Özel Çağın Anadolu lisemiz oldukça mesafe kat etmiş, binlerce mezun vermiş, mezun öğrenciler genellikle üniversiteye giriş sınavların da başarılı olmuş, deneyimli yönetici ve deneyimli öğretmenlerimizle yoluna devam etmektedir.

Ücretlendirme: ‘’Eğitim ve Öğretim tüm çocukların hakkıdır’’ ilkesini özümsemiş ve sosyal bir sorumluluk olarak değerlendirmiş olan okulumuz ücretlendirme konusunda dengi okullara göre oldukça uygun fiyat uygulamakta olup, hiçbir veliden banka kredisi ve kredi kartı istenmemektedir.

Ödeme Seçenekleri: Ödemelerimizde asla zorlayıcı, kesin, kati bir uygulama yoktur. 3 çeşit fiyat uygulanmaktadır.

Hepsi Peşin                                             %50 peşin                                             10 Ay Vade

Ödeme seçenekleri veliye bırakılmıştır.  Veli istediği ödeme seçeneğini, ödeme gününü, ödeme şeklini, ödeme miktarını tamamen kendi belirlemektedir.

Sosyal Etkinlik: Okulumuzda resim odası, tiyatro salonu, spor alanları, müzik sınıfları öğrencilerin her türlü sosyal etkinlik yapmasına elverişlidir. Öğrencilerin kişisel becerileri değerlendirilip, yetenekleri ön plana çıkartılarak o yönde yönlendirilip ve çalışmalar yaptırılmakta, geliştirilmektedir.

Sosyal, kültürel ve sanatsal geziler düzenlenmekte ve farkındalıkları arttırılmaktadır.

Sınıf Kontenjanları: Bir öğrencinin başarılı olmasının en önemli etkeni sınıf mevcudunun az olması, öğretmenli ile birebir ve yüz yüze ders yapabilmesi, ders saati süresince öğrenci başına düşen problem çözme süresi daha çok olmasıdır.

Okulumuz Butik Lise kapsamında olup, sınıflarımız 10 kişiliktir.

Ümraniye Özel Umut Anadolu Lisemiz de ve Çağın Anadolu Lisemiz de sadece öğretmeye değil, öğrenmeyi öğretmeye; ezberciliğe değil anlamaya ve analiz yapabilmeye; başarısızlığı değil, başarıyı ölçmeye; tek kaynağa bağlı değil, farklı kaynaklara dayalı öğretime önem verilir.

Okulumuzda, öğrencilerimize bilgiye erişme ve doğru kullanma yolları öğretilirken, okumayı, araştırmayı, keşfetmeyi zevk haline dönüştürmesi, dürüst, değerler bilinci taşıyan, sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, kişisel yeteneklerinin farkında olan, kendisiyle barışık, çevreyle uyumlu, değişime açık, yeniliğe istekli, ülkesini çağdaş medeniyet düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen bireyler olarak yetişmesi hedeflenir.

Çağın Anadolu Lisemiz de ve Özel Umut Anadolu Lisemiz’de öğrencilerimiz yapabileceğinin en iyisini yapması, yeteneklerini keşfetmesi, okul başarısı kadar hayat başarısı da kazanması amaçlanır.