Eğitim Felsefemiz ve Okulumuz Hakkında Bilgi

Ümraniye Özel Çağın Anadolu Lisesi 2013/14 Eğitim ve Öğretim yılında Anadolu ve Akşam Liseleri olarak Engin Bilgin (Biyoloji Öğretmeni) ve Banu Özer Bilgin (Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni) tarafından kurulmuş olup daha sonraki yıllarda Özel Çağın Anadolu Lisesi olarak tek kampüste toplanmıştır.

Okulumuz butik okul niteliğinde olup, toplam kontenjan sayımız 98 öğrencidir. Sınıflar 15’er kişiliktir.

Dolayısı ile öğretmen her öğrenci ile bireysel olarak tek tek ilgilenmekte, anlamadığı konularda daha fazla yardımcı olmakta ve daha çok vakit ayırma olanağına sahiptir.

Kültür, sanat, spor faaliyetleri aktif olarak uygulanmakta olup, her öğrencinin bireysel başarısı takip edilerek ve bireysel yetenekleri ön plana çıkartılarak, ona göre programlar uygulanmaktadır.

12.sınıf öğrencilerine ücretsiz etüt programları uygulanmakta ve öğrencinin üniversiteye hazırlanma konusunda ek bir kurs yada dershaneye gitmesine gerek görülmemektedir.

Beslenme: Okulumuzda hergün öğlen 4 çeşit yemek çıkmaktadır. Öğrenci  isterse okulda çıkan yemeklerden ,isterse kantinden beslenme ihtiyacını giderebilir. Velilerinin yazılı beyanı ve izni varsa öğlen yemek saatinde öğrenci  dışarı çıkabilir, evi yakınsa evinden beslenme ihtiyacını giderebilir.

Rehberlik: Öğrenci okul ilişkileri, öğrenci öğretmen ilişkileri, öğrenci aile ilişkileri, öğretmen veli ilişkileri, okula aile ilişkileri, öğrneci kişisel sorunlar vb. sorunlar uzman rehberlik öğretmenlerimiz tarafından hizmet verilmekte ve çözümlenmektedir.

Fiyatlandırma:  Günümüzde marka isimlerin ve reklam gücünün daha fazla olduğu okullara bakıldığında diğer tüm okullarla aynı müfradata sahip olduğu, aynı eğitimi verdiği, doluluk oranı nedeni ile daha kalabalık sınıflarda eğitim  uygulandığı, marka adını ve reklam gücünü kullanarak veliler üzerinde algı oluşturduğu ve tüm bu etkenleri  fiyatlarına yansıttığı görülmektedir.

Ümraniye Özel Çağın Anadolu Lisesi olarak ve eğitim herkesin hakkıdır ilkesinden yola çıkarak, sabit ve uçuk bir fiyat uygulamak yerine her öğrencinin gelirine göre, Peşin, yarı peşin yada 10 ay vadeli seçenekler oluşturduk. Banka kredisiyle ödeme zorunluluğu yok. Kredi kartına taksit zorunlu değil. Her veli ödeme şeklini, ödeme miktarını, ödeme gününü kendisi belirleyebilir, istediği şekilde ödeme hakkına sahiptir.

Butik okulun çocuğuma faydası ne olabilir?

·         Özel sınıflarda ders anlatılma ve son teknolojik sınıflarda konforlu bir alanda eğitim alma

·         Maksimum 15 kişilik sınıflar ve alanında çok başarılı öğretmenler

·         Çocuğa göre ders anlatımı ve soru çözüm saatleri

·         Ek ders ve özel hocaya son verecek butik okul sistemi ile sınırsız ders çalışma ve ek ders imkanı

·         Butik okulun içerisinde bulunan sosyal imkanlar

·         Spora destek verilmesi ve butik okulların bünyesinde ( tenis, tiyatro, resim, spor dalları) gibi aktiviteler ile çocuğun spor hayatına entegre edilmesi

·         Eve yakın mesafelerde bulunan butik okullar ile, çocuğunuzu uzak bir yerde özel bir eğitim almasını engelleyebilirsiniz.

·          

Butik okullar, özel okullardan farklı mıdır?
Evet. Butik okullar, daha az öğrenci ile çok başarıya ulaşmanın peşindedir ve özel bir eğitim programı uygular. Özel okullar ise, sınava yönelik dersler verirken, kalabalık kampüslerde eğitim verilebilir.

Siz değerli velilerimizi de aramızda görmekten onur ve mutluluk duyarız.

0126 314 49 99 – 93

                      HEDEF VE DEĞERLERİMİZ  

              Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.                                                                                                                   

                                                                                            MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

              “Atatürkçü düşünce ışığında çağını yakalamış, kültürüne sahip çıkan, evrensel değerlerle bütünleşebilen erdemli bireyler yetiştirmek” eğitim anlayışımızın temelini oluşturmaktadır.

               Amacımız; donanımlı, çok yönlü, ana diline hakim, İngilizceyi ve farklı dilleri etkin kullanabilen, o dilde düşünebilen birer “dünya insanı” yetiştirmektir.