Çocuğunuza Ayırdığınız Bütçe

Ailelerin eğitim harcamaları, okulun türüne, okulun bulunduğu mahallenin sosyoekonomik düzeyine, okulun öğretim biçimine, okula ulaşım türüne göre farklılaşmaktadır. Diğer yandan, öğrencinin kiminle yaşadığına, ana-babanın eğitim düzeyine, ana-babanın mesleğine, ana-babanın aylık gelirine, Ailelerin, çocuklarının eğitimi için yaptıkları harcamalar gün geçtikçe artmaktadır. Bu durum beraberinde eğitime erişimde fırsat ve olanak eşitsizliklerini getirmektedir. evin mülkiyetine, ailedeki kişi sayısına ve öğrencilerin okuduğu sınıfa göre farklılaşmamaktadır.

Günümüzde markalaşmış bir çok özel okul vardır. Okulun marka olması eğitim – öğretim niteliğini ve kallitesini arttırımı.? Yoksa marka olmak okul ücretlerinin çok yüksek olmasının bir göstergesimidir.

Baktığımızda Yasa gereği tüm özel ve kamu okullarında Meb. Müfredatı uygulanmakta ve uyulmak zorunluluktur. Keza öğretmenlerde yasada belirtilen belgelere sahip ve meb. Mebbis sisteminden atanan öğretmenlerdir.

Konu ile araştırma yapıldığında anlaşılıyor bir öğrencinin başarılı olmasının etkenleri marka bir okul yada yüksek okul ücreti ödemek değil.

10-15 kişilik sınıflar,

Deneyimli öğretmenler,

Öğrencininokula adaptasyonunu sağlamak,

Öğrencinin yeteneklerini ön plana çıkartmak,

öğrencinin bireysel güçlü yönlerini keşfetmek,

ilgi alanları ve öğrenme tarzı için müfredatı ve öğretimi kişiselleştirmesine yardımcı olmak.

Belirtilen tüm bu özelliklere sahip olan okulumuz çocuğunuza güzel, kaliteli ve ucuz bir eğitim vererek başarılı olmasını amaçlamaktadır.

Dolayısı ile çocuğunuza kaliteli bir eğitim alması için bütçenizi sarsmaya, ulaşım sorunu yaşamanıza, güvenlik endişesi duymanıza gerek yoktur.

Çünki Ümraniye Özel Çağın Anadolu lisesi olarak siz değerli velilerimize eğitimde eşitlik fırsatları tanımakta, ekonomik olarak bütçenizi sarsmayacak, dengi okullara göre oldukça indirimli eğitim-öğretim ücretlerini sunuyor, ödeme şeklini, ödeme gününü, ödeme miktarını tamamen sizlere bırakıyoruz.

Ümraniye Çağın Anadolu Lisesi olarak bizi tercih edeceğinizi umuyor başarılı bir yıl geçirmenizi temenni ediyoruz.