Butik Okul Konsepti

Okul seçimi yaparken mutlaka her kafadan bir ses çıkıyor. Anne ve babalar çocuklarının sağlam temellere oturmuş bir geleceği olması için ellerinden geleni yapabilmek için hem maddi hem manevi onlara destek olmaya çalışıyorlar.

Öncelikle her insan birbirinden farklı, lise okumaya başlayacak bir birey ise artık kendi hayatında ki kararları alabilme noktasına geldiği için okul seçerken öncelikle hedefinin ne olduğuna ve nasıl bir hayat istediğine bakmak gerçekten önemli.

Peki Butik Okul Seçmenin Öğrenciye Katacağı Avantajlar Nelerdir?

Butik Okul nedir ve Özellikleri nelerdir.

Butik okullar, özel okullardan farklı mıdır?

Evet. Butik okullar, daha az öğrenci ile çok başarıya ulaşmanın peşindedir ve özel bir eğitim programı uygular. Okulumuzda toplam öğrenci kontenjanı 98 kişidir ve sınıflarımız 10/15 kişiliktir. Özel okullar ise, sınava yönelik dersler verirken, kalabalık sınıflarda eğitim vermektedirler.

Kişiye özgü eğitim modelinin geliştirildiği bu sistemde öğrenci  tüm yönleriyle ele alınarak eğitim-öğretim programı  uygulanıyor. Artık hemen her alanda koçluk programlarının uygulanmasıyla birlikte, butik Özel Çağın Anadolu lisesi olarak bu işin içine girmiş bulunmaktayız. Öğrenci tüm yönleriyle takip edilmekte, hem dersler hem de kişisel gelişim yönünden hedefe ulaştırılmaya çalışılmaktadır.

·         Sınıflar kalabalık olmadığı için öğretmenler her öğrenciyi çok iyi tanırlar ve ona göre ders anlatarak daha verimli bir ders geçmesini sağlayabilirler.

·         Öğrenci başına düşen zaman arttığından derslerdeki öğrenimin kalitesi ve verimliliği artar.

·         Öğretmenler her öğrencilerine vakit ayırma şansı bulabilir. Bireysel eğitim çok daha fazladır. Buda öğrenci başarısını arttırır.

·         Öğrenci bireysel eğitim fırsatını okulda bulabildiği için ekstra özel ders almasına gerek kalmaz.

·         Üniversite sınavına hazırlanırken ek zamanlarda yapılan soru çözümü ve ders anlatımı sayesinde öğrencilerin konu atlaması tamamen engellenmiş olur.

·         Okulda ki öğrenci sayısı çok fazla olmadığından, öğrenci takibi çok daha iyi yapılabilir.

·         Spor imkanları sayesinde öğrenciler istedikleri sporu okulda yapabilir.

·         Eğer üniversite sınavında başarıyı hedefliyor, birebir eğitim fırsatı istiyorsanız özel butik okul seçimi çok daha iyi bir seçim olacaktır.

·         Daha yüksek fiyatlara, daha Kalabalık sınıf ve kampüslerde eğitim veren okullarda kaybolup gitmek yerine butik okullarda kendinizi daha iyi ifade edebilir ve bu sayede özgüven sahibi olabilirsiniz ve daha ucuz’a eğitim alabilirsiniz.