Bireysel Spor Koçluğu

Sporcu koçu, sporcunun daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini bulmasına, kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olur. Başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece sayısal değerlerini görmek yerine, kişiyi bu noktaya götüren etkenleri de görebilmesine destek olur. Sporcu koçları, sporculara tam potansiyellerini geliştirmede yardımcı olur.

Sadece sporcularının performansını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda olumlu düşünmeyi, takım çalışmasını, esnekliği, iyi bir iş ahlakını ve oyuna olan saygıyı ve sevgiyi teşvik eder. İyi bir gözlemci olabilmeyi ve sonuca giden yolu değerlendirebilmeyi sağlar. İç sesin kişiyi nasıl yönlendirdiği ve nasıl yönlendirmesi gerektiği ile aslında kendi işsel sessizliğini nasıl yakalayacağını öğrenir. İçsel dengeyi korumayı ve sürdürebilmeyi öğretir. Sporcunun kendisi için neyin gerekli olduğuna dikkat etmesini sağlarken zihnini kontrol etmesini ve susturmasına da yardımcı olur.

Sporcunun her zaman vücudunu dinlemesi ve verdiği mesajları doğru alması da önemlidir. Çünkü bir sporcu vücudunu koruduğu sürece spor yapabilir.

Tüm bunları değerlendirdiğimizde, İyi bir koçluk çalışması, sporcunun yaşamı üzerindeki etkisi ile spor alanının ötesine geçebilir.

Bu anlamda Okulumuzda Haliç’te kürek etkinliği, doğa yürüyüşleri, paintball, futbol ve voleybol turnuvaları, masa tenisi gibi pek çok etkinlik düzenlenmektedir.